Aktualności
16 placów zabaw zostanie w tym roku wybudowanych lub zmodernizowanych. Część z nich już funkcjonuje. Urząd Miejski wychodzi naprzeciw oczekiwaniom najmłodszych mieszkańców Radomia i w miejscach, gdzie do tej pory dzieci nie miały się gdzie bawić buduje nowoczesna place zabaw. Do tej pory kosztowało to blisko 450 tysięcy złotych. Jak zapowiadają władze miasta w przyszłym roku powstaną kolejne takie miejsca. Piaskownice, huśtawki, wieże do wspinania, przeplotnie, karuzele, zestawy ruchowo – gimnastyczne, ławki. Wszystkie elementy posiadają atesty i są bezpieczne dla maluchów. W 16 miejscach na terenie Radomia powstają nowe lub są modernizowane stare place zabaw dla dzieci. Magistrat wydał na ten cel z miejskiej kasy blisko 450 tysięcy złotych. W 10 punktach najmłodsi już mogą korzystać z nowych urządzeń.
- Otrzymujemy sygnały od mieszkańców, że chcieliby, aby przy bloku na danym osiedlu taki plac powstał. Staramy się sprostać tam oczekiwaniom - mówi Katarzyna Piechota – Kaim, rzecznik prezydenta.
Place zabaw są budowane między innymi w parkach, przy przedszkolach i szkołach ale także na radomskich osiedlach – w miejscach, gdzie do tej pory nie było takich urządzeń.
- Place powstały między innymi przy ulicy 25 Czerwca i Piastowskiej. Chcemy także, aby dzieci mieszkające w blokach socjalnych miały możliwość korzystania z placów zabaw, dlatego Zbudowaliśmy je na przykład przy ulicy Mroza i Wernera – dodaje Katarzyna Piechota – Kim.
Jak zapewnia rzecznik prezydenta kolejne place zabaw będą powstawać także w przyszłym roku.






























